Pakume sotsiaalse rehabilitatsiooni (SRT) raames vanemluskoolitust peredele, kus kasvab 0-6-a laps, kellel on kommunikatsiooniraskused või autismispektrihäire. Kui lapsele on määratud puue, rahastab programmis osalemist Sotsiaalkindlustusamet (programmi kokkuvõte).

SRT programmi läbides omandatakse võtted, strateegiad ja võrgustiku tugi sotsiaalse kommunikatsiooni-, autismispektrihäirega ja kõne arengu hilistumisega väikelastele ja nende peredele.
Kuigi ekspressiivse kõne oskused paranevad nii vanemate kui logopeedi poolsel sekkumisel, toovad uuringud välja, et suuremaid edusamme teevad need lapsed, kelle puhul suunatud sekkumist teostasid vanemad. Vanematepoolne sekkumine on eriti tõhus, kui nad läbivad eelnevalt koolituse, mis sisaldab struktureeritud loenguid ja töötubasid, strateegiate tutvustamist, rollimänge, juhendamist ja tagasisidestamist. Meie programm baseerub teaduspõhisele Hanen-metoodikale, kus on kõik nimetatud võtted esindatud. Programm hõlmab kombineeritult individuaalseid logopeedilisi ja eripedagoogilisi konsultatsioone ning pereteraapiaid, videokonsultatsioone, et saavutada parim õpitulemus perele. Logopeediakliinikus toimuvad regulaarselt alates 2017.aastast koolitused autismispektri või sotsiaalse kommunikatsioonihäirega ning kõnearengu hilistumisega väikelaste vanematele.

Grupid:

 • Sotsiaalne areng - suhtlemise raskustega väikelastele ja autismispektrihäirega grupp. Gruppe juhib logopeed See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. Gruppide moodustamine toimub regulaarselt - neli (kuus pere) gruppi aastas Kava!  
 • Kõne arengu toetamine - kõne arengu toetamise grupp. Gruppe juhib logopeed See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. Gruppide moodustamine toimub regulaarselt - neli (kuus pere) gruppi aastas Kava!  

Riikliku rahastuse saamiseks on perel kaks võimalust:

1. Kui lapsele on määratud puue, saab programmi suunamist taotleda SKA-st Taotlemise ja teenuse kohta saab täpsemalt lugeda siit

 • Taotlemise ja teenuse kohta saab täpsemalt lugeda siit
 • Vajaliku taotluse vormi leiad siit.
 • Taotluse esitamiseks on sul mitu võimalust – vali, milline neist on sulle mugavam:  
   1. Riigiportaal www.eesti.ee
   2. Digitaalselt allkirjastatud taotlus e-posti teel aadressile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.;
   3. Paberil allkirjastatud taotlus posti teel aadressile Paldiski mnt 80, 15092 Tallinn
   4. Sotsiaalkindlustusameti klienditeenindustes üle Eesti. Aadressid ja vastuvõtuajad leiad siit.

2. Kui lapsele pole puude raskusastet määratud, pöördu abi saamiseks ja teenuse vajaduse hindamiseks kohaliku omavalitsuse lastekaitsespetsialisti poole. Spetsialist hindab lapse abivajadust, nõustab sobiva teenuse välja selgitamisel ning abistab vajadusel sotsiaalse rehabilitatsiooni teenusele suunamisel. Loe täpsemalt siit

 • Sotsiaalkindlustusameti kontaktid:
  • Puudega lapsed
   • Ekaterina Ossipova (peaspetsialist) 53329665 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
   • Küllike Kont (peaspetsialist) 51911874 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
  • KOV abivajava lapsed
   • Marge Laks (koordinaator) 53037450 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 • NB! – uuri, kas meie programm on sinu lapsele ja perele sobiv

Programmid

Arveldus

SWEDBANK AS
Liivalaia 8, 15040, Tallinn 
EE612200221035784581
SWIFT/BIC: HABAEE2X 

Tüüptingimused

Tervishoiuteenuse litsents: L04114 ja  L06571
Rehabilitatsiooniteenuse litsents: SRT000238
Teenuse tüüptingimused: [SIIN]

Kliiniline logopeedia

>> (EST) SIIN
>> (RU) SIIN

ANDMEKAITSE

Vastutav isiku nimi: Kristjan Krass
Email: kristjankrass @logopeed.ee
Andmekaitse poliitika [SIIN]